headerphoto
Główna

Obrót przesyłkami

Transport to w dzisiejszych czasach branża, która w największym stopniu napędza gospodarkę.

Niegdyś zakupy robione były w sklepach stacjonarnych na miejscu, dzisiaj, rekord popularności biją zakupy robione na odległość, za pośrednictwem sklepów internetowych. Dlatego, firmy spedycyjne i kurierskie, zyskują coraz większą popularność.

Jeszcze do niedawna, firmy kurierskie w większości ograniczały się jedynie do transportu drobnicy, paczek nie przekraczających trzydziestu kilogramów wagi. W chwili obecnej, firmy kurierskie mają szeroką ofertę i nie ograniczają się praktycznie w żadnym stopniu, jeżeli chodzi o wagę przyjmowanej przesyłki do transportu. Jeżeli nawet, firma kurierskie nie realizuje samodzielnie transportu ciężkich ładunków, współpracuje zazwyczaj z firmą, która w swojej ofercie realizuje przesyłki paletowe.

Najważniejsza w spedycji jest odpowiednia logistyka magazynowa. Przesyłki, które odebrane są od nadawcy, trafiają na magazyn nadający, po czym, w ramach odpowiedniej logistyki, wysłane zostają tirem załadunkowym, tzw. linią transportową, do odpowiedniej sortowni. Tu następuje właściwa logistyka magazynowa i konfekcjonowanie przesyłek. Ładunki zostają odpowiednio posortowane według kierunków doręczeń, a następnie, przekazane kolejną linią wyjazdową (załadunek na tiry) do przetransportowania do odpowiedniego oddziału doręczającego, który realizuje dostawy w pewnym, określonym regionie, czasami nawet, mogącym zawierać się w granicy kilku województw.

Przesyłki paletowe zostają przyjęte na magazynie doręczającym, po czym odpowiednio wysegregowane i posortowane, tym razem już, wg. konkretnego adresu doręczenia. Teraz, rolę przejmuje spedytor i dyspozytor, których zadaniem, będzie przypisanie danej przesyłki do odpowiedniego kierowcy-kuriera i puszczenie przesyłki na konkretną trasę, celem finalnego doręczenia.

Uwaga Promocja!!! Skorzystaj z promocyjnej oferty przesyłek paletowych w Grupie Raben. Szczegóły na stronie http://www.raben-group.com.

Galeria zdjęć:

transport

przewozy

spedycja

logistyka


Skomentuj ten artykuł